logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Mateusz Matuszak/ Nasz Dziennik

Prognoza pogody na dziś i jutro

Czwartek, 14 stycznia 2021 (07:13)

Aktualizacja: 14 stycznia 2021 (09:20)

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 995 hPa i będzie rosnąć.

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu nad morzem także deszczu ze śniegiem. Na obszarach podgórskich prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm, w Karpatach do 15 cm. Temperatura maksymalna od -5 st. C na Suwalszczyźnie i Podhalu do 2 st. C na Pomorzu Zachodnim i 3 st. C nad morzem. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 55 km/h nad morzem, z kierunków północnych. W Sudetach wiatr w porywach do 70 km/h, a w Tatrach do 80 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady śniegu, na zachodnim wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. W woj. pomorskim i na terenach podgórskich prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5-7 cm. Temperatura minimalna od -15 st. C na północnym wschodzie i Podhalu do -7 st. C w centrum i -2 st. C na północnym zachodzie oraz 1 st. C lokalnie na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i północny. W Tatrach porywy do 80 km/h, a w Sudetach do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Jutro zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady śniegu. W woj. pomorskim i na terenach podgórskich prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od -13 st. C na Podhalu i -12 st. C na Suwalszczyźnie do -4 st. C w centrum i 1 st. C na Pomorzu Zachodnim i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych. W Tatrach porywy do 80 km/h, a w Sudetach do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

JG, PAP

NaszDziennik.pl