logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Mateusz Matuszak/ Nasz Dziennik

Prognoza pogody na dziś i jutro

Piątek, 22 stycznia 2021 (08:20)

Aktualizacja: 22 stycznia 2021 (09:05)

Do Polski z południowego zachodu napływa ciepła, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 986 hPa i będzie spadać.

Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północnym zachodzie i południu opady deszczu, w Karpatach śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. C na Suwalszczyźnie, około 6 st. C centrum i na Pomorzu, do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, nad morzem i na południu także dość silny, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni i południowy. Porywy wiatru w Karpatach do 120 km/h, w Sudetach do 90 km/h, w rejonach podgórskich Karpat do 80 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 70 km/h oraz na wybrzeżu do 60 km/h. W górach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w Karpatach okresami duże i tam opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, opadami deszczu i śniegu. Miejscami na północnym zachodzie deszcz marznący powodujący gołoledź. Na północy gdzieniegdzie mgła, także osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -3 st. C miejscami na Pomorzu, około 1 st. C w centrum, do 5 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie dość silny i tam porywisty, zmienny z przewagą kierunku południowego. W Karpatach porywy wiatru do 90 km/h, w Sudetach i na Pogórzu Karpackim do 75 km/h oraz na południowym wschodzie do 60 km/h. W górach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Jutro na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, tylko w Karpatach duże i tam opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, przechodzącymi od zachodu w deszcz ze śniegiem i śnieg. Lokalnie marznący deszcz powodujący gołoledź. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm w zachodniej połowie kraju, a prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej od 5 do 8 cm na Pomorzu Zachodnim i w Sudetach Zachodnich. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 2 do 7 st. C, tylko na południowym wschodzie miejscami od 8 do 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie dość silny, miejscami porywisty, na przeważającym obszarze kraju południowy i południowo-wschodni, tylko na zachodzie i Pomorzu z kierunków północnych i zachodnich. W Karpatach porywy wiatru do 90 km/h oraz na południowym wschodzie do 65 km/h. W górach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

JG, PAP

NaszDziennik.pl