logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Izba Pamięci Generała Kuklińskiego/ -

Bohater w wirtualnym świecie

Środa, 3 marca 2021 (02:03)

Aktualizacja: 3 marca 2021 (09:15)

1 marca ruszyło Wirtualne Muzeum Generała Kuklińskiego. Prezentacja nowego portalu w Archiwum Akt Nowych w Warszawie odbyła się nieprzypadkowo w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upamiętniającym walkę antykomunistycznego podziemia niepodległościowego z sowietyzacją Polski po II wojnie światowej.

Jak podkreśla Filip Frąckowiak, dyrektor Izby Pamięci Generała Kuklińskiego, „nasz bohater, któremu poświęcone jest muzeum, niósł w sobie etos Żołnierzy Niezłomnych”.

Dyrektor Frąckowiak wskazuje, że wirtualne muzeum umożliwia poznanie w czasie pandemii polskiego bohatera. Daje też możliwość zaprezentowania większej liczby eksponatów, niż to umożliwia przestrzeń placówki stacjonarnej na Starym Mieście w Warszawie.

– Starałem się bardzo, aby to było satysfakcjonujące technologicznie. Muzeum, które ma dużą objętość, musi funkcjonować w sposób sprawny. Zależało nam również na dobrym odbiorze za pośrednictwem urządzeń mobilnych czy komputerów – wyjaśnia „Naszemu Dziennikowi” Filip Frąckowiak.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym.

Jacek Sądej

Nasz Dziennik