logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Pogoda na dzisiaj

Środa, 3 marca 2021 (09:20)

Aktualizacja: 3 marca 2021 (09:44)

Dzisiaj w kraju ciepło. W wielu miejscach wystąpią mgły utrudniające jazdę.

 – W wielu miejscach Polski zrobi się bardzo ciepło. Na południowym zachodzie termometry wskażą nawet 15 st. C – przekazał synoptyk IMGW Szymon Ogórek. 

– W środę nad razem dla kierowców sporym utrudnieniem będą gęste mgły, miejscami ograniczające widzialność poniżej 200 m – poinformował synoptyk. – Ponadto w środę nad ranem czekają nas miejscami także niewielkie lokalne przymrozki, które spowodują, że mgła będzie przymarzać do nawierzchni, powodując śliskość na drogach – dodał.

Jednak w ciągu dnia mgły zaczną ustępować, a pogoda zrobi się naprawdę wiosenna. Jak wyjaśnił synoptyk, w środę w niektórych miastach na południu kraju temperatura osiągnie nawet 12-15 st. C. – Najcieplejszymi miastami w kraju będą w środę: Kraków, Katowice, Opole, Wrocław i Zielona Góra – wskazał Ogórek.

Na pozostałym obszarze kraju nieco chłodniej. – W środę w całym kraju będzie ciepło z wyjątkiem północnego wschodu i obszarów położonych nad samym morzem, gdzie temperatura maksymalnie będzie sięgać 8 st. C – dodał synoptyk.

Zastrzegł przy tym, że najzimniej będzie w tych regionach, gdzie będą się utrzymywać zachmurzenie, a więc na północy i północnym wschodzie. 

– Ciepła pogoda utrzyma się jednak, niestety, jedynie do czwartku – poinformował Szymon Ogórek. Jak wyjaśnił, już w czwartek rozpocznie się zmiana pogody związana z nasunięciem się chłodnego frontu atmosferycznego na północ kraju. – W tych regionach pojawią się także opady deszczu i deszczu ze śniegiem – wskazał.

Synoptyk wyjaśnił, że zimna aura utrzyma się nad Polską przez cały weekend – aż do początku przyszłego tygodnia.

AB, PAP

NaszDziennik.pl