logo
logo

Zdjęcie: Andy Rothwell/ Licencja: CC BY-SA 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Środa, 5 maja 2021 (07:48)

Aktualizacja: 5 maja 2021 (09:27)

Silny wiatr będzie obecny we wszystkich rejonach kraju, a na Pomorzu jego prędkość wyniesie nawet 80 km/h. Temperatura będzie wahać się od 10 st. C na północy, do nawet 20 st. C na południu – przekazał PAP synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał w rozmowie z PAP, że 5 maja będzie dniem z dużym zachmurzeniem w większości kraju. –Spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, a na południu oraz na wschodzie kraju mogą lokalnie wystąpić burze – wskazał Kamil Walczak.

Do miejscowości, w których można spodziewać się nagłych załamań pogody należą m.in. Kraków, Lublin i Rzeszów. –Miejscami w tym rejonie może spaść do 20 litrów wody na metr kwadratowy – dodał synoptyk.

Środa będzie dniem wietrznym. IMGW ostrzega, że porywy wiatru mogą miejscami mieć prędkość do 80 km/h, szczególnie na zachodzie kraju i w rejonach nadmorskich.

Temperatura maksymalna w południowo-zachodniej części kraju, np. w Szczecinie, wyniesie ok. 10-12 st. C, około 15 st. C pokażą termometry m.in. w Łodzi i Warszawie, a nawet do 20 st. C będzie w środę w Rzeszowie i Przemyślu.

W Karkonoszach, Karpatach i na Śnieżce w środę będzie padał śnieg. Wzrost pokrywy śnieżnej szacowany jest na ok. 10 cm. – Śnieg ma szansę utrzymać się w najbliższych dniach. W najwyższych partiach gór będzie w ciągu dnia maksymalnie 2 st. C, a na szczytach -1 st. C – poinformował. – Wyraźną poprawę pogody widać dopiero w niedzielę 9 maja. Wówczas temperatura w większości kraju może wynieść ponad 20 st. C – przekazał synoptyk.

JG, PAP

NaszDziennik.pl