logo
logo

Zdjęcie: Ewa Sądej/ Nasz Dziennik

NINIWA proponuje wakacje z przyrodą i modlitwą

Piątek, 14 maja 2021 (17:51)

Aktualizacja: 14 maja 2021 (18:16)

- Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Plany związane z luzowaniem obostrzeń napawają optymizmem również w kontekście wydarzeń w lipcu i sierpniu. Będzie wiele okazji, żeby się spotkać, poznać nowych ludzi, przeżyć przygodę czy czegoś się nauczyć. Poznajcie nasze plany na tegoroczne wakacje. Wpisujcie terminy w kalendarze! – zachęca  o. Dominik Ochlak OMI.

Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA ma pomysł na spędzenie wakacji z Panem Bogiem.

– Nudzą Cię leniwe i mało ambitne wakacyjne wyjazdy? Chcesz spędzić czas aktywnie i konstruktywnie? Potrzebujesz rekolekcji, ale jednocześnie radosnego odpoczynku? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy odpowiedni miks! – zachęca o. Dominik Ochlak.

Ojciec Dominik zaprasza do przybycia do Kokotka na Kuźnię Charakteru. W programie dnia będzie miejsce na modlitwę, pracę fizyczną i duchową, rozmowę z kapłanem, Eucharystię, zabawę i relaks. Taki  wypoczynek dodaje sił i przynosi satysfakcję z dobrze wykorzystanego czasu.

Można też wyjechać na NINIWA Dance. Tam będzie możliwość spróbowania swoich sił w tańcu pod okiem wieloletniego instruktora. Zaplanowano codzienne rozciąganie się, naukę nowych kroków. Pot i wysiłek mają oprócz trudu przynieść również satysfakcję. A wszystko to w modlitewnym klimacie.

Jak podają organizatorzy na FB, w planach są również rekolekcje survivalowe: las, woda, ośrodek, zaplecze, sprzęt. Instruktor wprowadzi uczestników w tajniki rozpalania ognia oraz umiejętnego pakowania plecaka, żeby przeżyć w trudnym terenie.

Zaproponowana jest też wyprawa rowerowa, a także spływ kajakowy „pod wiosłem” o. Dominika.

– Kajak to szalone pościgi, bitwy na wiosła, przenoski, suszenie ciuchów przy ognisku, pasztet na śniadanie, obiad i kolację, a także spora dawka radości życia. Nie zabraknie również modlitwy i Eucharystii. Popłyniemy Sanem w Bieszczadach – wyjaśnia o. Dominik.

Zaplanowane są również rekolekcje siatkarskie – wypróbowane po raz pierwszy w 2020 r. i bardzo gorąco przyjęte przez uczestników. Rekolekcje poprowadzi od strony duchowej ojciec oblat Maryi Niepokalanej, a od sportowej – wykwalifikowany instruktor.

Będą też rekolekcje koszykarskie z wykorzystaniem sali gimnastycznej.

– To coś dla fanów wysokiego skakania, wsadów i finezyjnych akcji zespołowych. Skalibruj swój celownik i wrzucaj „czyściochy” pod okiem wykwalifikowanego trenera. Gdy już padniesz na parkiet, do kaplicy zaciągnie cię ojciec oblat Maryi Niepokalanej, który zadba o duchowe przeżycia podczas rekolekcji. Miks sportowo-modlitewny sprawdza się od lat! Przetestuj swoje fizyczne granice, ciesz się grą, rywalizacją i fajną ekipą, a jednocześnie zadbaj o swoje wnętrze. To idealna opcja dla chcących ruszyć się z domu po covidowym 2020 roku – zapewnia o. Dominik.

Będą też po prostu rekolekcje dla tych, którzy nie są zainteresowani miksami, propozycjami sportowymi i tańcami. Będzie to sześć dni modlitwy, refleksji i spokoju. Konkret dla osób głodnych duchowej strawy. Z kolei dla zapalonych wędrowców znajdzie się propozycja wędrówki po Sudetach.

Szczegóły pod adresem:

https://fb.me/e/3srjSAeyZ

 

 

 

APW, https://niniwa.pl/

NaszDziennik.pl