logo
logo

Zdjęcie: / Inne

O Żołnierzach Wyklętych nieszablonowo

Czwartek, 17 czerwca 2021 (18:49)

Aktualizacja: Czwartek, 17 czerwca 2021 (19:58)

21 czerwca odbędzie się uroczyste podsumowanie X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

W konkursie wzięło udział ponad 900 prac uczniów z całej Polski. Jury doceniło prace, których opis, narracja lub obraz były nienaganne merytorycznie i zgodne z prawdą historyczną. Szczególnie wyróżniane są prace, których autorzy starali się przedstawić historię Żołnierzy Wyklętych lub epizodu z tej historii w sposób nieszablonowy, ciekawy i niepowtarzalny.

W planie zgrupowania laureatów i uroczystego podsumowania X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” 20-21 czerwca 2021 r. zaplanowano m.in.:r przejście Szlakiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie; objazd po miejscach pamięci Żołnierzy Wyklętych na Lubelszczyźnie; pokaz umundurowania i uzbrojenia Żołnierzy Wyklętych w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznych oraz pokaz współczesnego wyposażenia w wykonaniu Sekcji Proobronnej Związku Żołnierzy NSZ; wręczenie dyplomów i nagród laureatom i wyróżnionym.

APW, https://konkurswykleci.pl

NaszDziennik.pl