logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: https://solidarnoscri.pl/ Inne

Uroczystości rocznicowe NSZZ RI „Solidarność”

Piątek, 18 czerwca 2021 (09:06)

Aktualizacja: Piątek, 18 czerwca 2021 (10:07)

27 czerwca br. w Warszawie odbędą się uroczystości rocznicowe NSZZ RI „Solidarność”.

Uroczyści rozpocznie 27 czerwca o 11.00 Msza św. w warszawskiej archikatedrze pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Następnie odbędzie się przemarsz i złożenie kwiatów przed pomnikiem ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

– Gdyby nie prymas Tysiąclecia ks. kard. Wyszyński to tego wolnego Związku wówczas być może nie byłoby możliwości zarejestrować – mówi dla naszdziennik.pl przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność”, poseł na Sejm RP Teresa Hałas i dodaje:

– Jest to niezwykle ważna rocznica, która rozpoczęła się w końcówce lat 70-tych, drogą polskiej wsi do wybicia się na demokrację, na wolność, na obronę zasad własności, wiary. Bardzo serdecznie w imieniu Prezydium Rady Krajowej i wszystkich związkowców zapraszam państwa na obchody tego jubileuszu. Wstęp jest wolny, jeśli ktoś z państwa chce przyjechać, solidaryzuje się z tym wydarzeniem, serdecznie zapraszamy. Zapraszamy wszystkich związkowców, którzy gdzieś w kraju żyją, mieszkają, a niekoniecznie są teraz aktywni, bo ząb czasu swoje zrobił. Jeśli by chcieli się teraz spotkać, to serdecznie zapraszamy.

Zaplanowana jest również uroczysta konferencja rocznicowa z okazji 40. rocznicy rejestracji NSZZ RI „Solidarność” w Filharmonii Narodowej w Warszawie przy ul. Jasnej 5. Tam też odbędzie się przemówienie prezydenta RP, koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, historyczny wykład okolicznościowy oraz wręczenie odznaczeń zasłużonym członkom NSZZ RI „Solidarność”.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia do 23 czerwca br. pod numerem telefonu (22) 622 33 45.

NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym – zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

APW, https://solidarnoscri.pl

NaszDziennik.pl