logo
logo

Zdjęcie: Nicholas_T/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Środa, 15 września 2021 (07:12)

Aktualizacja: Środa, 15 września 2021 (09:24)

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

Dziś zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo na zachodzie kraju wzrastające do dużego, po południu lub wieczorem na północnym zachodzie miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 st. C na Suwalszczyźnie, około 24 st. C w centrum, do 27 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na Wybrzeżu, umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

W nocy na wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze na ogół duże. W zachodniej połowie kraju opady deszczu, na Wybrzeżu możliwe burze. Miejscami na północnym zachodzie opady o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 9-11 st. C na północnym wschodzie i Podkarpaciu, około 14 st. C w centrum, do 17 st. C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu porywisty, z kierunków południowych.

Jutro zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu postępujące od zachodu kraju, miejscami, zwłaszcza na zachodzie i w centrum, burze. Opady deszczu w pasie od Dolnego Śląska i Śląska, przez Wielkopolskę i centrum po Wybrzeże Wschodnie miejscami będą o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 20 mm, w kujawsko-pomorskim punktowo około 35 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. C na Wybrzeżu Wschodnim, około 22 st. C w centrum, do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, w czasie burz porywisty, miejscami, zwłaszcza na północy, w porywach około 70 km/h, południowo-wschodni na wschodzie, skręcający na zachodni w województwach centralnych i zachodnich. W szczytowych partiach Karpat wiatr około 60 km/h.

JG, PAP

NaszDziennik.pl