logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Matuszak/ Nasz Dziennik

W kraju chłodno

Czwartek, 16 września 2021 (07:32)

Aktualizacja: Czwartek, 16 września 2021 (09:13)

Strefa deszczowa będzie przesuwać się z zachodu na wschód kraju i w nocy cała Polska znajdzie się pod wpływem chłodniejszej masy powietrza polarno-morskiego – podała Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W czwartek rano w południowo-wschodniej części kraju będzie jeszcze pogodnie. Na zachodzie i w centrum będzie pochmurnie i z opadami deszczu. W trakcie dnia strefa deszczu z towarzyszącymi jej burzami będzie przesuwała się na wschód.

– W ciągu dnia najwięcej deszczu i burz mogą spodziewać się mieszkańcy pasa od Pomorza przez Wielkopolskę, Mazowsze aż po Górny Śląsk. Tam może spaść do 20 litrów na metr kwadratowy. Na zachodzie, czyli w województwie lubuskim, skąd front atmosferyczny przesunie się na wschód, nadal będą masy wilgotnego powietrza, a tym samym możliwość opadów deszczu, choć nie tak intensywnych jak w centrum kraju. Na ścianie wschodniej do wieczora nie powinno padać. W ciągu dnia najcieplej będzie na Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu – od 25 do 26 stopni Celsjusza. W centrum termometry wskażą około 21-22 stopni. Najchłodniej będzie na zachodzie Polski i nad morzem – od 19 do 20 stopni – powiedziała synoptyk Ewa Łapińska.

Pod koniec dnia i w nocy z czwartku na piątek strefa opadów nadal będzie przesuwała się na wschód. W efekcie na zachodzie kraju będzie więcej przejaśnień i zanikające opady deszczu, a coraz więcej deszczowych chmur pojawi się na wschodzie kraju. Najwięcej deszczu spadnie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie – do 15 mm. Popada także nad morzem.

 

AB, PAP

NaszDziennik.pl