logo
logo

Zdjęcie: Nao Iizuka/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Środa, 13 października 2021 (07:16)

Aktualizacja: Środa, 13 października 2021 (09:37)

Polska jest pod wpływem zatoki niżu znad Finlandii. We wschodniej i w południowej części kraju zaznacza się strefa chłodnego frontu atmosferycznego, który powoli przemieszcza się na wschód i rozmywa.

Od zachodu zaczyna rozbudowywać się powoli klin wyżu znad Wielkiej Brytanii. Pozostajemy w chłodnej masie powietrza arktycznego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.

Dziś zachmurzenie duże z postępującymi od północnego zachodu większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, od północnego zachodu stopniowo zanikające. W obszarach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, wysoko w górach – śniegu. Prognozowana wysokość opadów na Pomorzu Wschodnim około 10 mm. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od 6 st. C do 11 st. C, chłodniej na Podhalu – około 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu i południu okresami porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach w porywach do 65 km/h. Miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Początkowo miejscami wystąpią opady deszczu, w rejonach podgórskich – deszczu ze śniegiem, wysoko w górach – śniegu. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Miejscami utworzy się mgła, lokalnie marznąca ograniczająca widzialność do 200 m. Nad ranem na zachodzie wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 1 st. C do 4 st. C, miejscami przygruntowe przymrozki do ok. -4 st. C, cieplej na Wybrzeżu zachodnim – od 5 st. C do 7 st. C, najzimniej na Kujawach, Kaszubach i Podhalu – od -2 do 0 st. C. Spadek temperatury po opadach deszczu i w mgłach może lokalnie powodować śliskość dróg i chodników. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich, jedynie na Wybrzeżu wschodnim – południowy. Wysoko w górach wiatr porywisty, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Jutro zachmurzenie umiarkowane i duże, postępujące od zachodu słabe opady deszczu, w rejonach podgórskich i w górach – opady słabego śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 9 st. C do 13 st. C, chłodniej w rejonach podgórskich – od 5 st. C do 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu zachodni, dość silny, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach w porywach do 60 km/h.

JG, PAP

NaszDziennik.pl