logo
logo

Zdjęcie: Bernd Thaller/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Niedziela, 22 maja 2022 (08:01)

Aktualizacja: Niedziela, 22 maja 2022 (11:33)

W niedzielę Polska będzie w strefie pomiędzy wyżem znad Niemiec i niżem znad Rosji. Za sprawą mas powietrza polarnomorskiego będzie chłodniej, a lokalnie możliwe są przelotne deszcze – powiedział Jakub Gawron, synoptyk IMGW-PIB.

Jak przekazał PAP Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, po burzach i silnych wiatrach, jakie przeszły nad Polską w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin, w niedzielę pogoda będzie już stabilna.

– W ciągu dnia nad południowo-zachodnią częścią kraju zachmurzenie będzie umiarkowane. Na północnym wschodzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu możliwe w całym kraju, jednak największą możliwość deszczu prognozujemy we wschodniej części Polski. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty. Jedynie na południu i nad morzem może osiągać do 55-60 km/h. W porównaniu do piątku czy czwartku będzie już chłodniej. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 12 st. C na północy i północnym wschodzie do 19 st. na południowym zachodzie – powiedział Jakub Gawron.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i możliwe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze pogodnie. W zachodniej części Polski nad ranem pojawią się krótkotrwałe mgły z widzialnością do 300 metrów. Temperatura minimalna od 2 st. C na Pomorzu i Kujawach do 9 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

JG, PAP

NaszDziennik.pl