logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Nie może ciebie zabraknąć!

Czwartek, 6 czerwca 2013 (19:12)

Aktualizacja: Sobota, 8 czerwca 2013 (07:18)

Przyjdź i oddaj hołd polskim bohaterom, którzy za niezłomną i nieugiętą postawę wobec władzy zostali bestialsko zamordowani przez komunistów. Można oddać im cześć jutro, przybywając na warszawski Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

Szczątki osiemdziesięciu trzech osób odnalezione przez badaczy na kwaterze „Ł” - tzw. Łączce, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie zostaną przewiezione w uroczystym kondukcie na stołeczny cmentarz Północny. Początek uroczystości o godz. 12.30.

W asyście honorowej eksportującej szczątki ofiar zbrodni komunistycznych ulicami Warszawy weźmie udział Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Wiktor Węgrzyn, inicjator Rajdu Katyńskiego i prezes stowarzyszenia, podkreślił w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl, że każdy powinien przybyć na Łączkę i oddać cześć polskim bohaterom. 

- To byli ludzie, którzy woleli zginąć, niż żyć w upodleniu, jakie komuniści nam zgotowali. To był ten wielki polski duch, który odszedł wraz z przodkami. Moim zdaniem, każdy, kto miłuje naszą Ojczyznę, myśli i czuje po polsku, powinien być jutro na Łączce – podkreślił nasz rozmówca.

Jednocześnie zwrócił uwagę, że tak ważna uroczystość została zorganizowana pod koniec tygodnia, w godzinach kiedy Polacy pracują lub uczą się.

- W związku z czym nie wszyscy, którzy chcieliby oddać hołd naszym bohaterom, będą mogli wziąć udział w uroczystościach – zaznaczył prezes Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. 

Świadczy to o tym – wskazał Wiktor Węgrzyn – że władza tzw. III Rzeczypospolitej w dalszym ciągu boi się prawdy o tych szczątkach. – Dlatego tym bardziej powinniśmy tam być i pokazać, że prawdy nie da się zagłuszyć i wyprzeć z naszej pamięci – zaznaczył nasz rozmówca.

Izabela Kozłowska

NaszDziennik.pl