logo
logo

Zdjęcie: Albertus-teolog_CC3,0/ Wikipedia

Dziewczynka odnaleziona w "oknie życia"

Sobota, 29 czerwca 2013 (20:19)

Aktualizacja: Sobota, 29 czerwca 2013 (21:10)

Kolejne polskie dziecko zostało ocalone dzięki „oknu życia”. Tym razem mająca około tygodnia dziewczynka została pozostawiona w gdańskiej placówce.

Dziewczynka została pozostawiona w „oknie życia” mieszczącym się w budynku Domu Samotnej Matki w Gdańsku-Matemblewie. Placówka  ta prowadzona jest przez gdański oddział Caritas. Dziecko odnaleziono wczoraj ok. godz. 17.30. Pozostawiona dziewczynka jest pierwszym dzieckiem ocalonym w gdańskim „oknie życia”.

Jak wyjaśniono w komunikacie na stronie internetowej archidiecezji gdańskiej, początkowo dźwięk dzwonka podłączonego do „okna życia” sprawiał wrażenie, że to fałszywy alarm.

„Sygnał rozlega się bowiem za każdym razem, gdy ktoś otwiera to okno. Każdorazowo wymaga to jednak sprawdzenia. Z wielkim zdumieniem siostra Pompilia, przełożona pracujących w Domu Samotnej Matki Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, odkryła, że w oknie rzeczywiście pozostawiono dziecko. To okołotygodniowa dziewczynka. Obok dziecka odnaleziono też siatkę, w której znajdowała się butelka mleka” – czytamy w komunikacie. Dziecko przeszło specjalistyczne badania w jednym z trójmiejskich szpitali.

 – Ta wiadomość ma dwa wymiary. Smutny, bo ktoś postanowił oddać swoje dziecko. Radosny, bo ocalono ludzkie życie – stwierdził ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas, którego wypowiedź zacytowano w komunikacie.

„Okna życia” to miejsca, w których matka będąca w trudnej sytuacji może anonimowo pozostawić swoje dziecko. Placówki te ratują życie niemowląt w całej Europie.

IK

NaszDziennik.pl