logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Radek Pietruszka/ Nasz Dziennik

Premier bez konkretów o sześciolatkach

Środa, 30 października 2013 (21:07)

Wychodzimy bez konkretnych rozwiązań – mówił inicjator akcji „Ratuj maluchy!” Tomasz Elbanowski po spotkaniu z Donaldem Tuskiem w sprawie referendum dotyczącego sześciolatków. – Dla premiera ta reforma to skok cywilizacyjny, dla nas to regres intelektualny – dodała Karolina Elbanowska.

Dzisiaj w spotkaniu z szefem rządu uczestniczyli Karolina i Tomasz Elbanowscy ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców, inicjatorzy akcji „Ratuj maluchy!”, a także minister edukacji Krystyna Szumilas.

– Wychodzimy bez żadnych konkretnych rozwiązań problemów, które zgłaszaliśmy – powiedział dziennikarzom po spotkaniu z Tuskiem Tomasz Elbanowski. Zaznaczył przy tym, że premier zaproponował stowarzyszeniu kolejne spotkanie na początku grudnia.

– Pan premier przekonywał nas, że reforma jest skokiem cywilizacyjnym, a my przekonywaliśmy, że w polskich warunkach oznacza regres intelektualny całych roczników dzieci (...). Pan premier przekonywał, że najpierw zrobimy reformę, a potem dostosujemy szkoły. My przekonywaliśmy, że najpierw trzeba dostosować szkoły, a potem robić reformy – powiedziała Karolina Elbanowska.

Mówiąc o ponaddwugodzinnym spotkaniu z premierem Elbanowska podkreśliła, że „chwilami była to bardzo gorąca rozmowa”. Zwróciła uwagę, że Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców podtrzymuje słuszność przeprowadzenia referendum edukacyjnego. Podkreśliła też, że premier podczas spotkania zadeklarował chęć rozmowy ze stowarzyszeniem na temat edukacji niezależnie od tego, jaką decyzję w sprawie referendum podejmie w przyszłym tygodniu Sejm.

MM, PAP

NaszDziennik.pl