logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Naukowcy przeciw gender

Piątek, 3 stycznia 2014 (13:32)

Oświadczenie przedstawicieli świata nauki w sprawie ideologii gender

 

Hierarchowie Kościoła słusznie wytknęli zagrożenia ideologii gender dla naszego życia. Zwolennicy tej ideologii próbują wprowadzać niezorientowanych w błąd tłumaczeniami, że nie ma czegoś takiego jak ideologia gender. Według nich, są tylko naukowe badania prowadzone na wyższych uczelniach.

Jako pracownicy naukowi polskich uczelni dopowiadamy za naszymi biskupami wprost: ideologia gender, o której mówią pasterze Kościoła i tzw. studia gender, są tym samym. Szerzyciele propagandy gender i wykładowcy na tych, rzekomo naukowych, kierunkach, to często te same osoby. Od dawna wprowadzanie tych tzw. studiów gender w polskich uczelniach obserwujemy z niepokojem. 

Jest to tak naprawdę ośmieszanie polskiej nauki. Obecna debata jest dobrym momentem, by powiedzieć, że te pseudonaukowe przedsięwzięcia powinny z polskich uczelni zniknąć.

Sprawiedliwość wymaga jednak uczciwego postawienia sprawy. Polscy biskupi, by ich głos brzmiał wiarygodnie, muszą przede wszystkim zadbać o zlikwidowanie przyczółka ideologii gender w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Fakt, iż takie przedsięwzięcie mogło w ogóle powstać, stanowi zgorszenie dla licznych wiernych Kościoła.

Warszawa, 1 stycznia 2014 r.

prof. dr hab. Anna Raźny

dr hab. Dariusz Magier

prof. UWM dr hab. Lech Mażewski

prof. AWF Ryszard Polak

prof. UPH dr hab. Adam Wielomski

Źródło: Radio Maryja

NaszDziennik.pl