logo
logo

Zdjęcie: M.Borawski/ Nasz Dziennik

Jedno genderprzedszkole to wielkie zagrożenie

Czwartek, 16 stycznia 2014 (20:02)

Przedszkola nie chcą realizować programu „Równościowe przedszkole”, jednakże rząd wciąż forsuje ten promujący ideologię gender projekt. Jak zaznacza prof. dr hab. Urszula Dudziak, program ten zaburza kształtowanie się tożsamości dziecka.

Zainteresowanie równościowym programem jest nikłe - tak przedstawiają się wyniki kontroli przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w placówkach przedszkolnych w czterech województwach: mazowieckim, łódzkim, śląskim i dolnośląskim. Na ponad 7,5 tys. różnego typu placówek wychowania przedszkolnego program „Równościowe przedszkole” realizowany jest w całości lub częściowo w 11.

Jak podkreśliła na antenie Radia Maryja prof. dr hab. Urszula Dudziak, nawet jeśli w jednym przedszkolu wprowadzono by program, który zaburza kształtowanie się tożsamości płciowej dziecka, to działoby się wiele zła dzieciom, które do niego by uczęszczały.

– Bardzo niepokojące jest to, że dorośli ludzie, który są zobligowani do opieki i troski o dziecko, o młode pokolenie, godzą się na przyjmowanie programów, które mogą uderzać w dobro dziecka. W wieku przedszkolnym istotne dla małego człowieka są kształtowanie tożsamości płciowej i umiejętność odnajdowania się w swojej roli jako chłopca czy jako dziewczynki. Natomiast rzeczą niedopuszczalną jest próba zaburzania kształtowania tożsamości płciowej, a coś takiego niewątpliwie następuje, jeżeli proponuje się chłopcom przebieranie się w różowe sukienki – wyjaśnia prof. dr hab. Urszula Dudziak z KUL, kierownik Katedry Psychofizjologii Małżeństwa i Rodziny w Instytucje Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej.

Profesor Urszula Dudziak dodaje jednocześnie, że rzeczą niebywale niepokojącą jest, że pod szyldem czegoś pozytywnego jak „równość”, „szacunek dla człowieka”, a nawet „miłość” forsuje się szkodliwą dla człowieka ideologię gender.

– Zwłaszcza przyszłość małżeństw i rodzin jest przez tego typu zachowania zagrożona – podkreśla prof. dr hab. Dudziak.

MM

NaszDziennik.pl