logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Upomnijmy się o życie nienarodzonych!

Sobota, 10 maja 2014 (19:21)

Aktualizacja: Sobota, 10 maja 2014 (19:34)

Pod patronatem „Naszego Dziennika”

Już jutro ulicami Poznania przejdzie Marsz dla Życia pod hasłem „Zrób krok!”.

Poznański Marsz dla Życia rozpocznie się festynem rodzinnym o godz. 13.30  na pl. A. Mickiewicza w Poznaniu. Pół godziny później, o 14.00, odbędzie się koncert Magdy Anioł.  O godz. 15.30 zgromadzeni wyruszą w stronę katedry poznańskiej, w której o godz. 17.00 sprawowana będzie Eucharystia w intencji życia. Trasa marszu będzie przebiegać ulicami: aleja Niepodległości, Solna, Małe Garbary oraz Estkowskiego.

– Każdy krok w intencji życia ma niewyobrażalnie wielką wartość i co ważne – pociąga za sobą kolejny. Tegoroczny Marsz dla Życia pod hasłem „Zrób krok!” to doskonała zachęta, aby postawić właśnie taki krok, powiedzieć TAK dla życia, podziękować za ten cenny dar – powiedział w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Tomasz Kasprzak, rzecznik prasowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Dzisiaj, w przeddzień Marszu dla Życiu, o godz. 19.30 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego odbędzie się czuwanie w intencji dzieci nienarodzonych oraz ich matek, które poprzedzi Msza Święta. Szczególne zaproszenie na to spotkanie modlitewne kierowane jest do kobiet w ciąży, które otrzymają specjalne błogosławieństwo.

– Papież Franciszek nakazał młodym robić raban na ulicach swoich diecezji. Marsz dla Życia, który już w niedzielę przejdzie ulicami Poznania, to świetna realizacja tego wezwania. Radosna manifestacja swojego TAK dla życia, podziękowania za nie i upominania się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić – dodał Tomasz Kasprzak.

Marta Milczarska

NaszDziennik.pl