logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Profesor Chazan zostanie odwołany!

Środa, 9 lipca 2014 (11:10)

Aktualizacja: Środa, 9 lipca 2014 (14:23)

Profesor Bogdan Chazan zostanie odwołany z funkcji dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie. Decyzję podjęła prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) po kontroli w placówce.

Profesor Bogdan Chazan może odwołać się od decyzji prezydent Warszawy o rozwiązaniu z nim umowy – podkreślił pełnomocnik dyrektora szpitala Jerzy Kwaśniewski.

Wcześniej na warszawski szpital, któremu szefował prof. Chazan, Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył karę 70 tys. zł.

Dyrektor Szpitala im. Świętej Rodziny nie wyraził zgody na dokonanie aborcji dziecka, u którego zdiagnozowano nieuleczalne wady rozwojowe. Profesor nie wskazał także innego lekarza, który wykonałby aborcję, ponieważ – jak sam tłumaczy – nie dysponował wiedzą na ten temat.  

Jak powiedział mec. Kwaśniewski, nie są jeszcze znane wnioski z kontroli stołecznego ratusza w Szpitalu Świętej Rodziny, a procedura przewiduje, że szpital ma prawo odnieść się do tych ustaleń. – Dopiero potem mogą być podstawy do decyzji personalnych prezydenta Warszawy. Jeśli taka decyzja o charakterze dyscyplinarnym wobec prof. Chazana zapadnie, będzie on miał możliwość złożenia odwołania – podkreślił prawnik, który uważa, że jego klient skorzysta wtedy z drogi odwoławczej.

Decyzja prof. Chazana wywołała falę krytyki ze strony środowisk lewicowych i proaborcyjnych. Nie ustaje także nagonka medialno-polityczna na lekarza, który podtrzymuje swoją decyzję.

W obronie wybitnego ginekologa i położnika wypowiadają się zarówno środowiska lekarskie, jak i pacjenci. Lekarza bronią też internauci. W dalszym ciagu można wyrazić poparcie dla profesora Chazana.

Każdy może podpisać się pod petycją w jego obronie, która jest skierowana do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza i prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Petycję można podpisać tutaj. Na tej stronie można również przekazać swoje wsparcie prof. Bogdanowi Chazanowi.

Izabela Kozłowska

NaszDziennik.pl