logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: www.caritas.pl/ Inne

Znicze zapłoną na zapomnianych grobach

Czwartek, 1 listopada 2012 (07:35)

Aktualizacja: Czwartek, 1 listopada 2012 (12:46)

Na cmentarzach w Grodnie i w okolicy zapłonie 2 tysiące zniczy Caritas Polska. Zostaną one umieszczone przez wolontariuszy i harcerzy na grobach naszych rodaków oraz polskich żołnierzy w dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki.

Akcja umieszczania zniczy to znak pamięci o Polakach pochowanych na Kresach, o których coraz częściej nikt nie pamięta. Organizowana jest ona przez Caritas Polska po raz pierwszy. Z tą katolicką organizacją charytatywną współpracuje Fundacja "Kresy w potrzebie – Polacy Polakom". Dzięki tej akcji organizatorzy chcą przypomnieć rodaków, na nagrobkach których przez wiele lat nie płonęły znicze. Jak zaznacza Caritas Polska, „znicze są symbolem pamięci o bliskich zmarłych”.

– Prosimy wszystkich odwiedzających cmentarze w najbliższe dni, aby zwrócili uwagę na groby, o które nikt nie zadbał. Nie zapomnijmy też o modlitwie za dusze zmarłych. W Roku Wiary zwłaszcza modlitwą i uczynkami miłosierdzia możemy pomóc naszym bliźnim – apeluje ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Po raz pierwszy znicze z logo Caritas zapłonęły na polskich grobach mieszczących się na obecnym terytorium Białorusi w miniony poniedziałek, 29 października br.

Izabela Kozłowska

NaszDziennik.pl