logo
logo

Zdjęcie: vgr.by/ -

Nowy kościół w Grodnie

Środa, 30 lipca 2014 (17:32)

Po ponad roku starań wierni z katolickiej parafii pw. Ducha Świętego w nowo powstającej grodzieńskiej dzielnicy Alszanka (Białoruś) uzyskali od władz miasta wstępną zgodę na budowę świątyni. 

Ostateczna decyzja ma zapaść po 18 sierpnia br., kiedy kierowane do władz Grodna od ponad roku wnioski wiernych zostaną rozpatrzone przez obwodową radę zagospodarowania przestrzennego i architektury – informuje państwowa agencja informacyjna BiełTA.

Parafia pw. Ducha Świętego w Alszance liczy około dwa i pół tysiąca wiernych, z których ponad 500 to są dzieci. Od ponad roku katolicy z Alszanki zmuszeni są uczestniczyć w nabożeństwach pod otwartym niebem, przy wybudowanej przez wiernych niedużej kapliczce. Zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego Grodna już w najbliższym czasie kapliczka zostanie zburzona, gdyż w miejscu, gdzie stoi, zostanie wybudowana sześciopasmowa droga samochodowa – podaje portal Znadniemna.pl.

Plac budowy przyszłej świątyni to 800 mkw. na zabudowanym domami jednorodzinnymi terenie. Jak twierdzą władze Grodna, na tym placu katolicy będą mogli zbudować kościół zajmujący przestrzeń nawet ponad 8,2 tysięcy metrów sześciennych. Alszanka to nowa, szybko budująca się, dzielnica Grodna, w której już teraz mieszka ponad 12 tysięcy ludzi. W przyszłości liczba mieszkańców Alszanki może wynieść nawet 75 tysięcy (na około 300-tysięczne Grodno).

MPA

Aktualizacja 30 lipca 2014 (18:04)

NaszDziennik.pl