logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Polonia solidarna z Mary Wagner!

Piątek, 9 stycznia 2015 (12:25)

Aktualizacja: Piątek, 9 stycznia 2015 (22:34)

Sprawa ponownego uwięzienia Mary Wagner dawno przekroczyła granice Kanady. Polacy na różne sposoby manifestują sprzeciw wobec prześladowania katoliczki za to, że opowiada się za prawem do życia wszystkich poczętych dzieci. Już jutro w Berlinie odbędzie się pikieta solidarności z Kanadyjką.

Wczoraj podobna manifestacja odbyła się w Warszawie. Pod Ambasadę Kanady w Berlinie zaproszony jest każdy, komu nie jest obojętny los poczętych dzieci oraz obrońców życia. 

Berlińska pikieta rozpocznie się o godz. 12.00. Ryszard Porzyński z Diakonii Życia działającej przy Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie, będącej organizatorem pikiety, wyjaśnia, że będzie to także protest przeciwko zabijaniu w Kanadzie poczętych dzieci.

– Będziemy protestować przeciwko zabijaniu w tym kraju dzieci poczętych i nienarodzonych, przeciwko prześladowaniu kanadyjskich obrońców życia oraz domagać się sprawiedliwości i uwolnienia uwięzionych działaczy pro-life. Chcemy okazać solidarność z Mary Wagner, którą mieliśmy przyjemność poznać osobiście podczas nie tak dawnych jej odwiedzin w Polsce. Chcemy pokazać rządzącym w Kanadzie, że nie zgadzamy się na takie traktowanie obrońców życia – dodaje.

Pikieta to nie jedyna forma wyrażenia sprzeciwu. Na jej zakończenie uczestnicy przekażą Marie Gervais-Vidricaire, ambasador Kanady w Republice Federalnej Niemiec, petycję wraz z kilkuset podpisami skierowanymi do Stephena Harpera, kanadyjskiego premiera.

Do udziału w pikiecie zaproszeni są wszyscy. – Zapraszamy do udziału w proteście każdego, bez względu na płeć, rasę, korzenie kulturowe i wyznanie, dla którego życie poczęte i nienarodzone jest wartością – zachęca w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Ryszard Porzyński.

Nasz rozmówca wyjaśnia, że Mary Wagner jest dla członków Diakonii Życia ikoną i symbolem w walce o dzieci poczęte, nienarodzone i zagrożone aborcją.

– Mary poznaliśmy jako osobę pełną charyzmy, uduchowioną, skromną, łagodną, ale w walce o życie bezkompromisową. Jej postawa motywuje, dodaje sił i odwagi. Prawda, o którą ona walczy, nie dotyczy tylko Kanady, lecz ma charakter ponadpaństwowy i ponadreligijny. To sprawa dotycząca naszego człowieczeństwa. Ma zasięg ogólnoświatowy, ponieważ wszędzie dotyczy tego samego: obrony dzieci przed ich mordowaniem – zaznacza członek Diakonii Życia i zadaje pytania: Dlaczego jesteś człowiekiem? Dlatego, że nim jesteś, czy dlatego, że władza ci na to pozwala?

– Sprzeciwiamy się takiej władzy i takiemu prawu! Dlatego naszym protestem wspieramy Mary! Nie jest możliwe Mary nie wspierać, gdyż w przeciwnym wypadku stajemy się współwinni śmierci milionów niewinnych istot – podkreśla.

Izabela Kozłowska

NaszDziennik.pl