logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Matka Boża z Fatimy w polskiej parafii

Piątek, 19 września 2014 (10:43)

Aktualizacja: 22 września 2014 (12:25)

Peregrynująca po całym świecie figura Matki Bożej Fatimskiej zawita w niedzielę, 21 września br., do polskiej parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Los Angeles.

Św. Jan Paweł II w Fatimie w 1982 r. przypominał, że wezwanie Maryi z Fatimy nie jest jednorazowe, „Jej apel musi być podejmowany z pokolenia na pokolenie, zgodnie z coraz nowymi znakami czasu. Trzeba do niego nieustannie powracać. Trzeba go podejmować wciąż na nowo”. Odpowiadając na wezwanie Papieża, którego pontyfikat nierozerwalnie został związany z orędziem fatimskim, kalifornijska Polonia przygotowuje się do nawiedzenia przez figurę Matki Bożej Fatimskiej.

– Pragnę zaznaczyć, że w naszej wspólnocie parafialnej celebrujemy nabożeństwa fatimskie od stycznia 2011 roku.  Dziś, kiedy w roku kanonizacji Papieża Polaka przybywa do nas Matka Boża z Fatimy, odczytuję to jako znak jego wstawiennictwa za nami. Pragnieniem wielu z nas jest pielgrzymowanie do Fatimy, a tymczasem to Matka Boża z tamtejszego sanktuarium przybywa do nas. Najbliższa niedziela będzie okazją dla naszej polonijnej wspólnoty okazją do dziękczynienia za św. Jana Pawła II oraz w duchu fatimskim sposobnością do modlitwy w intencji pokoju na świecie, zwłaszcza na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie – podkreśla w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl ks. Rafał Dyguła SChr, proboszcz parafii w Los Angeles.

Choć figura Matki Bożej przybędzie do świątynni na jedyne 4 godziny (od 8.00 do 12.00), to jej nawiedzenie jest dla Polaków mieszkających w Kalifornii wielką radością.  

– Nawiedzenie naszego polskiego kościoła przez Maryję w znaku Jej cudownej figury jest wielkim i łaskawym obdarowaniem w niemal rok po naszych maryjnych uroczystościach, kiedy to 13 X 2013 r. – w jedności z Papieżem Franciszkiem dokonaliśmy aktu zawierzenia naszej polonijnej wspólnoty  Matce Bożej Fatimskiej, wieńcząc tym samym obchody Dnia Maryjnego w Roku Wiary – dodał ksiądz proboszcz, zachęcając jednocześnie wszystkich Polaków mieszkających w Los Angeles o przywitanie i modlitwę wokół Matki Bożej z Fatimy.

Marta Milczarska

NaszDziennik.pl