logo

Rosyjski szpieg w MON

Środa, 15 października 2014 (19:13)

Funkcjonariusze ABW i żołnierze Żandarmerii Wojskowej prowadzą czynności w biurowcu MON przy al. Niepodległości w Warszawie – potwierdził rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej ppłk Janusz Wójcik. Zatrzymano jednego żołnierza – podała ŻW.

Według nieoficjalnych informacji ABW zatrzymała oficera Wojska Polskiego, który jest podejrzewany o szpiegostwo na rzecz Rosji.

– Za wiele nie mogę powiedzieć, zważywszy na bardzo wczesny etap postępowania, jak również na interes śledztwa. Potwierdzam, że ABW wraz z Żandarmerią Wojskową pod nadzorem Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie realizują czynności procesowe na terenie jednego z departamentów Ministerstwa Obrony Narodowej zlokalizowanego przy al. Niepodległości w Warszawie – powiedział ppłk Wójcik.

Odmówił podania informacji co do przedmiotu postępowania i osób nim objętych

Z kolei rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej ppłk Paweł Durka powiedział, że „czynności dotyczyły zatrzymania jednego z żołnierzy”.

ABW nie chce potwierdzić charakteru czynności oraz czy ktoś został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa. – W tej chwili funkcjonariusze ABW wspólnie z Żandarmerią Wojskową na zlecenie prokuratury wojskowej wykonują zlecone czynności – jeśli chodzi o szczegóły – odsyłam do prokuratury wojskowej – powiedział rzecznik ABW Maciej Karczyński.

RP, PAP

Aktualizacja 15 października 2014 (19:24)