logo

Spotkanie premierów Polski i Finlandii

Czwartek, 12 stycznia 2017 (12:05)

W czwartek po godz. 11.00 rozpoczęło się spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Finlandii Juhą Sipilą. Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował w środę PAP, że premierzy będą rozmawiali na temat bezpieczeństwa i współpracy gospodarczej, m.in. w branży energetycznej i cyfrowej.

– Na zaproszenie premier Beaty Szydło do Polski przybędzie premier Finlandii pan Juha Sipila. Spotkanie rozpocznie się w KPRM o godzinie 11.00 i podzielone będzie na dwa segmenty: rozmowę w cztery oczy oraz spotkanie robocze w szerszym gronie z udziałem ministrów i członków delegacji – powiedział PAP Bochenek.

– Wizyta stanowi doskonałą okazję do omówienia stosunków dwustronnych w zakresie bezpieczeństwa i sytuacji w regionie Morza Bałtyckiego, współpracy gospodarczej w ramach jednolitego rynku w branży energetycznej, a także cyfrowej – dodał.

Rzecznik rządu zauważył, że nie jest to pierwsza wizyta premiera Sipili w Polsce, jednak – jak zaznaczył – z uwagi na zbliżającą się i przypadającą na rok 2019 100. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Finlandią nabiera ona szczególnego znaczenia.

W czwartek wieczorem o godz. 19.00 premierzy wezmą udział w otwarciu wystawy „Echa – 100 lat fińskiej architektury i wzornictwa” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

RS, PAP

Aktualizacja 12 stycznia 2017 (12:09)