logo

Policja znowu nadużywa uprawnień?

Środa, 12 grudnia 2012 (15:12)
Aktualizacja: Środa, 12 grudnia 2012 (15:25)

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości alarmują, że policja nadużywa swoich uprawnień i po raz kolejny inwigiluje i prowokuje. Sprawa dotyczy prywatnych przewoźników wynajmujących autokary na Wielki Marsz Wolności, Niepodległości i Solidarności, który przejdzie jutro ulicami Warszawy.

Poseł Jarosław Zieliński poinformował Radio Maryja, że wraz z posłem Mariuszem Błaszczakiem przygotowali pismo do ministra Jacka Cichockiego (szefa resortu spraw wewnętrznych), aby jutrzejsza manifestacja przebiegała w sposób godny i bezpieczny.

- Musimy na to zareagować, bo to jest praktyka, która coraz bardziej przypomina standardy białoruskie, a nie polską demokrację. Postanowiliśmy skierować do pana ministra Jacka Cichockiego, ministra spraw wewnętrznych, specjalne pismo, w którym apelujemy o to, by podjął się osobistego i szczególnego nadzoru nad akcją policji przygotowywaną na jutrzejszy Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości - dodał polityk.

Jak zaznaczył, chodzi o to, by ta manifestacja mogła przebiegać w demokratycznym państwie prawa w sposób godny i bezpieczny.

- Apelujemy w tym wystąpieniu, z panem Mariuszem Błaszczakiem, szefem Klubu Parlamentarnego PiS, aby zapewnić uczestnikom i organizatorom, a także osobom, które znajdują się w pobliżu tego zgromadzenia, bezpieczeństwo – podkreślił Zieliński.

Zauważył, że "niestety podczas Marszu Niepodległości w roku ubiegłym i 2012 oraz podczas wrześniowego marszu w obronie wolnych mediów policja traktowała manifestantów jako przeciwników politycznych, a nie jako obywateli, których trzeba ochraniać".

Jutrzejszy marsz wyruszy o godz. 18.00 z placu Trzech Krzyży.

IK