logo

Nominacje ambasadorskie zgodnie z harmonogramem

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 (09:44)

Ze strony Kancelarii Prezydenta nie ma żadnego, ani celowego, ani bezcelowego, przedłużania nominacji ambasadorskich – powiedział w poniedziałek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Szczerski odniósł się w poniedziałek w RMF FM do kwestii nowych kandydatur na ambasadorów.

– Minister Waszczykowski z prezydentem wyjaśnili sobie wszystkie niejasności w sprawie nominacji ambasadorskich – powiedział prezydencki minister.

Wcześniej w RMF FM szef MSZ Witold Waszczykowski zapowiedział, że oczekuje wyjaśnień od prezydenta w sprawie opóźniania wręczania nominacji ambasadorskich kandydatom pozytywnie zaopiniowanym przez parlament.

– Na biurku pana prezydenta jest wiele nominacji, wiele kandydatów, których można by wysłać. Oczekuję wyjaśnień, o co chodzi, jakie zarzuty, jakie problemy stawia się tym kandydatom, ewentualnie centrali MSZ – powiedział Waszczykowski.

Szczerski zaznaczył, że „ze strony Kancelarii nie ma żadnego, ani celowego, ani bezcelowego, przedłużania nominacji ambasadorskich”. Dodał, że w kwestii nominacji nie ma też żadnych opóźnień, „ani formalnych, ani merytorycznych”. „Procedury, jeśli chodzi o ambasadorów, przechodzą zgodnie z harmonogramem” – wyjaśniał.

Szef gabinetu prezydenta przyznał, że do kancelarii z MSZ wpłynęła „fala” propozycji ws. nominacji ambasadorskich.

– One muszą być sukcesywnie procedowane. Nie ma żadnej sytuacji, żeby to było opóźnienie, które ma charakter ponadstandardowy – podkreślił.

Jak zaznaczył, w relacjach między prezydentem a MSZ nie ma żadnego problemu.

– Pan prezydent długo czekał na kandydata na ambasadora przy NATO. Jak tylko się pojawił w ciągu kilku dni, ta procedura została zakończona – zauważył Szczerski.

Zwrócił uwagę, że prezydent spotkał się w środę w Pałacu Prezydenckim z ministrem Waszczykowskim. Zdaniem Szczerskiego, podczas spotkania zostały wyjaśnione wszystkie zarzuty i oczekiwania.

 

RP, PAP

Aktualizacja 19 czerwca 2017 (10:17)