logo

Prezydent przedstawi projekty ustaw o SN i KRS 25 września?

Środa, 13 września 2017 (19:58)

Termin przedstawienia projektów ustaw o SN i KRS przez prezydenta 25 września jest wielce prawdopodobny – powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński po spotkaniu Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów. Łapiński dodał, że nie ma jeszcze decyzji, czy projekty trafią do Sejmu od razu po przedstawieniu ich opinii publicznej czy też później.

Rzecznik prezydenta pytany, czy Andrzej Duda planuje w najbliższym czasie kolejne konsultacje dotyczące projektów ustaw, odpowiedział, że w środę prezydent udaje się na szczyt Arraiolos na Maltę, w niedzielę przebywa na dożynkach w Spale, a w przyszłym tygodniu będzie uczestniczył w sesji ONZ w Nowym Jorku.

– Natomiast kiedy projekty będą już gotowe, upublicznione, to nie zamykamy się na kwestie dyskusji i też będzie dyskusja publiczna – powiedział.

Łapiński dopytywany, czy prezydent przedstawi gotowe projekty 25 września, odpowiedział, że 24 lipca, kiedy prezydent zawetował ustawy o SN i KRS, zapowiedział stworzenie dwóch projektów ustaw w terminie dwóch miesięcy.

– Dwa miesiące mijają 24 września, to jest niedziela, więc następnym dniem, który nie jest dniem wolnym od pracy, jest 25 września i ten termin jest wielce prawdopodobny – podkreślił.

Dopytywany, czy 25 września projekty zostaną złożone w Sejmie, czy trafią jeszcze do konsultacji, odpowiedział, że prezydent zapowiedział, iż „przedstawi” te projekty.

– Tym sformułowaniem prezydent nie zamknął sobie drogi, żeby przedstawić najpierw opinii publicznej, a potem dopiero złożyć do Sejmu, ale też nie zamknął sobie tej drogi, żeby przedstawiając je, złożyć je od razu do Sejmu – powiedział rzecznik prezydenta.

Łapiński pytany, na jak zaawansowanym etapie są obecnie prace nad projektami, odpowiedział, że „jest to ostatnia prosta”. 

RP, PAP