logo

Szydło: Dzieci są najlepszą inwestycją, nie kosztem

Środa, 21 marca 2018 (12:47)

Dzieci są najlepszą z możliwych inwestycji, to nie jest koszt. Pieniądze z programu „500+” nie są marnowane, w większości wydawane są na potrzeby dzieci – powiedziała wicepremier, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło podczas Narodowego Kongresu Rodziny.

Wicepremier zwróciła uwagę, że program „500+” ma promować nie tylko demografię – wspierać rodziny, które chcą mieć dzieci, ale też dać realną pomoc rodzinom, które są w trudnej sytuacji materialnej.

„Ze wszystkich analiz, które są prowadzone podczas realizacji tego programu, wynika nie tylko, że te pieniądze nie są marnowane, ale są świetnie inwestowane i wydawane. W większości na potrzeby dzieci” – powiedziała Szydło.

Według niej, państwo powinno wspierać rodziny. „Gdybyśmy się zastanowili, co było najważniejszym czynnikiem, który pozwolił przetrwać nam wszystkim, Polsce, budować polskie państwo, to myślę, że wielu z nas odpowie, że to rodzina. To dzięki niej potrafiliśmy przekazać patriotyzm, walczyć o niepodległość przeżyć trudne momenty” – mówiła wicepremier.

Jak podkreśliła, jednym z wyzwań jest obecnie polityka senioralna.

RP, PAP

Aktualizacja 21 marca 2018 (12:53)