logo

Port Gdynia nabył grunt od Stoczni Remontowej Nauta

Wtorek, 17 lipca 2018 (19:29)

Prawo użytkowania wieczystego gruntu o łącznej powierzchni prawie 62 tys. metrów kwadratowych wraz z prawem własności położonych na nich budynków, budowli i innych urządzeń zakupił od Stoczni Remontowej Nauta S.A. Zarząd Morskiego Portu Gdynia (ZMPG).

Zakupiony od Stoczni Remontowej Nauta teren znajduje się przy ul. Waszyngtona 1 w Gdyni.

W komunikacie prasowym podkreślono, że zawarta umowa stanowi kolejny krok w realizacji strategii Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., związany z „pozyskiwaniem nowych terenów dla rozwoju funkcji portowo-morskich”.

„Port Gdynia od lat poszukuje nowych terenów rozwojowych i dosłownie każdy metr powierzchni uzyskanej dla portu to duży sukces. Obszar nabyty od Stoczni Remontowej Nauta jest dla spółki istotny ze względu na walory inwestycyjne” – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym prezes ZMPG Adam Meller.

Wiceprezes ZMPG i dyrektor ds. infrastruktury i zarządzania majątkiem Grzegorz Dyrmo wyjaśnił, że część zakupionego terenu zostanie przeznaczona pod zabudowę biurowo-usługową, a ponadto rozważane jest również przeznaczenie go jako lokalizacji dla terminalu statków wycieczkowych.

W 2017 r. gdyński port przeładował rekordowe 21,2 mln ton ładunków.

Zysk netto Portu Gdynia w 2017 r. przekroczył 77 mln zł i w porównaniu z 2016 r. był wyższy o 28 proc.

RP, PAP