logo

Łódzkie: Unieważniono przetarg na budowę drugiego odcinka S14

Poniedziałek, 19 listopada 2018 (19:57)

Unieważniono przetarg na budowę drugiego odcinka drogi ekspresowej S14 od węzła Łódź-Teofilów do miejscowości Słowik – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski. Nowy przetarg powinien być ogłoszony na początku lutego 2019 r.

Trasa S14, stanowiąca zachodnią obwodnicę Łodzi, o długości około 28,5 km, ma połączyć autostradę A2 z drogą ekspresową S8, tworząc w ten sposób pełny ring autostrad i dróg szybkiego ruchu wokół miasta.

Jak wyjaśnił Zalewski, jedyni wykonawcy odcinka nie dostarczyli we wskazanym czasie wymaganych dokumentów. W związku z tym zostali wykluczeni z postępowania przetargowego, a to jest równoznaczne z jego unieważnieniem.

Dodał, że unieważnienie będzie prawomocne z dniem 30 listopada tego roku.

– Procedura ogłoszenia kolejnego przetargu zostanie wszczęta niezwłocznie, po przygotowaniu niezbędnych dokumentów. Ocenia się, że nowe postępowanie powinno zostać wdrożone na początku lutego przyszłego roku – poinformował.

Budowa drogi ekspresowej S14 pozwoli domknąć ring tras szybkiego ruchu wokół aglomeracji łódzkiej, co ma poprawić warunki życia mieszkańców: Łodzi, Pabianic, Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego i Aleksandrowa Łódzkiego, a także skróci czas przejazdu przez centrum kraju, poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo podróżowania.

Trasa odciąży położoną na wschód od Łodzi autostradę A1, a także ułatwi poruszanie się po całej aglomeracji, bez konieczności przejazdu przez centra Łodzi i jej miast satelitarnych.

Jej budowę podzielono na dwa odcinki – pierwszy od węzła Łódź-Lublinek do węzła Teofilów oraz od węzła Łódź-Teofilów (bez węzła) do miejscowości Słowik. Na początku października tego roku podpisano umowę na budowę pierwszego odcinka drogi S14.

RP, PAP

Aktualizacja 19 listopada 2018 (20:28)