logo

Zatrzymano b. szefa KNF Andrzeja J.

Czwartek, 6 grudnia 2018 (11:16)

Byłego szefa KNF Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników zatrzymali w czwartek agenci CBA na polecenie szczecińskiej prokuratury. Podejrzani usłyszą zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze urzędniczym. 

Andrzej J. pełnił funkcję przewodniczącego KNF od połowy października 2011 r. do października 2016 r.

 

Jak poinformowała w czwartek PAP Prokuratura Krajowa, oprócz Andrzeja J. zatrzymano sześciu podległych mu urzędników. Centralne Biuro Antykorupcyjne podało, że są to byli wysocy urzędnicy KNF.

 

Prokuratura Krajowa zapowiedziała, że po doprowadzeniu podejrzanych do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie prokurator ogłosi zatrzymanym zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze urzędniczym.

 

„Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że zatrzymani w związku z pełnionymi funkcjami w KNF w latach 2013-2014 dopuścili się przestępstw niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy” – poinformowała Prokuratura Krajowa.

 

Zatrzymania siedmiu osób dokonali agenci CBA ze Szczecina. „Śledztwo dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r.” – podano w komunikacie Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

 

 

JG, PAP