logo

Znaczek pocztowy z okazji 100-lecia PKO BP

Poniedziałek, 11 lutego 2019 (14:42)

Poczta Polska wyemitowała znaczek upamiętniający 100. rocznicę powstania PKO BP. Widnieje na nim zarys warszawskiej rotundy. Znaczek został wyemitowany w nakładzie 100 tys. sztuk i trafił już do obiegu.

Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło w trakcie poniedziałkowej uroczystej prezentacji znaczka wskazał na stuletnią współpracę banku i Poczty Polskiej. Jak mówił, to w placówkach pocztowych w okresie międzywojennym Polacy mogli wpłacać i odbierać wkłady z książeczek oszczędnościowych PKO.

– Chciałbym zadeklarować, że będziemy się teraz odwzajemniali Poczcie Polskiej za to, że mogliśmy rozpocząć naszą działalność przy pomocy Poczty Polskiej. I chcemy teraz w drugą stronę rozpocząć etap 100 lat współpracy z Pocztą Polską, co chciałem dzisiaj ogłosić – powiedział Jagiełło.

Prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski wskazał, że obie instytucje łączy bardzo wiele i są to instytucje, dzięki którym „nasze państwo jest silniejsze”.

– Im te instytucje lepiej się rozwijają i lepiej będą ze sobą współpracować, tym lepiej będzie dla obywateli, a nasze państwo będzie silniejsze – stwierdził Sypniwski.

Szkic warszawskiej rotundy na znaczku wykonał Karol Tyczyński, autor projektu graficznego tej emisji. Na znaczku widnieje także logo banku.

RP, PAP

Aktualizacja 11 lutego 2019 (14:50)