logo

Kubica z najsłabszym czasem przedpołudniowych testów

Czwartek, 21 lutego 2019 (13:54)

Robert Kubica z zespołu Williamsa uzyskał najgorszy czas w gronie kierowców, którzy w czwartek przed południem testowali bolidy Formuły 1 na torze Catalunya pod Barceloną.

Wracający po ośmiu latach do roli pełnoprawnego kierowcy F1 34-letni Polak pojawił się na torze jako jeden z pierwszych. Na trybunach towarzyszyła mu biało-czerwona flaga z napisem „Forza Robert”. Pierwsze okrążenia Kubica przejechał wolno, a za przednimi kołami jego bolidu była zamontowana kratka z czujnikami mierzącymi ustawienia aerodynamicze modelu FW42.

W sumie w czwartek przed południem Polak przejechał 48 okrążeń. Na najlepszym z nich uzyskał wynik 1.21,542, o blisko cztery sekundy gorszy od najszybszego Tajlandczyka Alexandra Albona z Toro Rosso (1.17,637).

Williams rozpoczął testowanie auta z dwudniowym opóźnieniem. Brytyjczyk George Russell, który szykuje się do debiutu w Formule 1, wyjechał na tor dopiero w środę po południu i był najwolniejszy w tej sesji. Russell zasiądzie w Williamsie w popołudniowej serii czwartkowych testów.

Czwartek jest ostatnim dniem testów w tym tygodniu. Zespoły ponownie pojawią się na torze pod Barceloną we wtorek.

Pierwszy wyścig w tym sezonie – Grand Prix Australii w Melbourne – odbędzie się 17 marca.

RP, PAP

Aktualizacja 21 lutego 2019 (15:30)