logo

SOR w Zielonej Górze wstrzymał przyjęcia

Piątek, 14 czerwca 2019 (12:34)

Z powodu awarii jednego z transformatorów SOR zielonogórskiego szpitala wstrzymał w piątek przyjęcia. Trwają prace związane z przywróceniem zasilania. Pacjenci wymagający pilnej pomocy są kierowani do innych lecznic w regionie.

„Liczymy, że jeszcze dzisiaj uda się w pełni rozwiązać ten problem techniczny. O sytuacji zostało natychmiast poinformowane wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz inne szpitale w regionie, do których mają być kierowani pacjenci” – powiedziała PAP rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze Sylwia Malcher-Nowak.

 

Do awarii doszło w piątek ok. godz. 7.00. W pomieszczeniu technicznym z nieustalonej jeszcze przyczyny zapalił się jeden z trzech transformatorów. Pożar został ugaszony przez pracowników szpitala jeszcze przed przyjazdem Straży Pożarnej. Nie było konieczności ewakuacji szpitala; z samego SOR-u na inne oddziały przekazano siedem osób.

 

„Uszkodzony transformator zasilał jedną z sal zabiegowych SOR-u. Z uwagi na prace naprawcze trzeba było wyłączyć z użytkowania cały oddział i wstrzymać przyjęcia. Nad usunięciem awarii i ustaleniem jej przyczyny pracuje obecnie sztab ludzi. Robimy wszystko, by SOR jak najszybciej zaczął normalnie funkcjonować. Wszystkie pozostałe oddziały działają bez żadnych problemów” – dodała Malcher-Nowak.

JG, PAP