logo

LOT: Drugie awaryjne lądowanie na Okęciu

Czwartek, 15 sierpnia 2019 (11:23)

Doszło do drugiego awaryjnego lądowania na Okęciu. Z powodów technicznych samolot do Zurichu po starcie z Warszawy musiał awaryjnie lądować.

Jak czytamy w komunikacie, „w rejsie do Zurichu po starcie z Warszawy, kapitan embraera zgłosił problemy techniczne”. „Maszyna z 90 pasażerami na pokładzie, w asyście służb ratowniczych bezpiecznie wylądowała na lotnisku. Pasażerowie opuścili pokład, nikt nie ucierpiał. Działania spowodowały wstrzymanie na kilkanaście minut operacji startów i lądowań” – podano.

Wcześniej, ok. godziny 6.00, samolot cargo MD 11 awaryjnie lądował na warszawskim Okęciu. Jak wskazało biuro lotniska, „po lądowaniu, już w trakcie kołowania, w jednym z silników pojawił się ogień. Do akcji natychmiast przystąpiła Lotniskowa Straż Pożarna. Ogień bardzo szybko opanowano i ugaszono”.

Podkreślono, że w trakcie akcji nikt nie ucierpiał.

Lotnisko podało, że „ze względu na działania służb operacje lotnicze zostały wstrzymane na około 30 min, co mogło spowodować niewielkie opóźnienia zarówno startów, jak i lądowań".

W komunikacie czytamy ponadto, że obecnie wszystkie operacje na Lotnisku Chopina odbywają się już bez zakłóceń, jednak ze względu na dzisiejszą akcję przez cały dzień należy spodziewać się opóźnień – zarówno samolotów startujących, jak i lądujących na stołecznym lotnisku. 

RP, PAP

Aktualizacja 15 sierpnia 2019 (12:13)