logo

Ruszył przetarg na wykonawcę „Mieszkania+” w Świdniku

Czwartek, 15 sierpnia 2019 (15:09)

Ogłosiliśmy przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji „Mieszkania+” w Świdniku – poinformował prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz. Dodał, że to już ostatnia prosta przed uruchomieniem budowy 108 mieszkań w ramach rządowego programu.

Rozpoczęcie robót budowlanych w Świdniku planowane jest w październiku.

Jak przypomniała rzecznik PFR Nieruchomości Ewa Syta, „w Świdniku zaplanowano realizację dwóch 4-kondygnacyjnych budynków, które pomieszczą 108 mieszkań o średniej powierzchni 50 m kw”. Dodała, że inwestycja powstanie przy ul. Stefana Grota-Roweckiego 24, na ponadhektarowej działce wskazanej przez świdnicki samorząd.

W informacji PFR Nieruchomości zaznaczono, że oferty przetargowe można składać do 9 września. Więcej informacji o trwającym postępowaniu można znaleźć pod adresem: https://bgkn.eb2b.com.pl.

Budowę mieszkań w Świdniku sfinansuje spółka PFR Nieruchomości, odpowiedzialna za realizację programu „Mieszkanie+”.

W ramach programu trwa projektowanie blisko 18 tys. mieszkań, a kolejne 18 tys. oczekuje na decyzje inwestycyjne.

W ramach rządowego programu powstało już 867 mieszkań: w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie, Gdyni oraz Wałbrzychu. Trwa już nabór na kolejne 42 mieszkania wybudowane w Kępicach.

Jednym z elementów programu „Mieszkanie+” jest także program dopłat „Mieszkanie na start”. W Białej Podlaskiej już blisko 140 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 do 300 zł. Z dopłat korzystają również najemcy w Wałbrzychu, gdzie najwyższa dopłata wynosi ponad 400 zł. 

RP, PAP

Aktualizacja 15 sierpnia 2019 (20:49)