logo

Polska Grupa Lotnicza przejęła niemiecką linię Condor

Piątek, 24 stycznia 2020 (14:34)

Transakcja przejęcia Condora przez Polską Grupę Lotniczą ma się zakończyć do końca kwietnia tego roku – poinformowała w piątkowym komunikacie Polska Grupa Lotnicza, do której należą Polskie Linie Lotnicze LOT.

„Oferta przejęcia Condora przedstawiona przez PGL została uznana za najkorzystniejszą dla spółki, jej pracowników, partnerów, dostawców i klientów. Transakcja ma się zakończyć do końca kwietnia 2020 roku, po uzyskaniu niezbędnych zgód organów antymonopolowych i opuszczeniu przez Condor procedury ochronnej” – napisano w komunikacie.

Wcześniej w piątek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska Grupa Lotnicza przejmuje największą niemiecką wakacyjną linię lotniczą Condor Air. Linie wakacyjne Condor to – jak podkreślił – największe tego typu linie w Niemczech.

Podczas konferencji prasowej szefów lotniczych spółek, prezes Polskiej Grupy Lotniczej Rafał Milczarski powiedział, że wspólnie z liniami Condor PGL będzie dynamicznie rosnąć i rozwijać współpracę zarówno w lotach liniowych, jak i czarterowych.

Poinformował, że po przejęciu Condor nadal będzie działał pod starą nazwą. „Obie marki są silne i będą występować osobno” – powiedział Milczarski.

Podczas konferencji prasowej Ralf Teckentrup, szef niemieckiej linii lotniczej, powiedział, że niepewność dotycząca Condora została odłożona ad acta i dodał, że przejęcie przewoźnika przez PGL zdynamizuje rozwój jego firmy.

Niemieckim linom lotniczym groziła plajta po tym, jak we wrześniu zbankrutował ich właściciel, najstarsze biuro podróży na świecie – Thomas Cook. Condor uniknął tego samego losu tylko dzięki 380 mln euro pomocy, które otrzymał od niemieckiego państwa.

PGL zobowiązała się spłacić tę kwotę do końca kwietnia 2020 roku, kiedy to transakcja przejęcia Condora ma się zakończyć. Wcześniej jednak trzeba będzie uzyskać niezbędne zgody organów antymonopolowych.

Strony nie podały wartości transakcji.

 

 

AB, PAP

Aktualizacja 24 stycznia 2020 (14:39)