logo

Prezydent powołał swojego przedstawiciela w KNF

Piątek, 24 stycznia 2020 (15:36)

Prezydent RP Andrzej Duda powołał w piątek prof. Roberta Tomanka jako swojego przedstawiciela w Komisji Nadzoru Finansowego.

Poprzedni przedstawiciel prezydenta w KNF Cezary Kochalski został w grudniu powołany w skład Rady Polityki Pieniężnej.

Jak podkreślił podczas uroczystości prezydent, na KNF spoczywa duża odpowiedzialność dot. funkcjonowania i bezpieczeństwa sektora bankowego, kapitałowego, ubezpieczeniowego i emerytalnego. „Ta instytucja ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa kapitałowego i finansowego gospodarki i samego państwa” – powiedział.

Zwracając się do prof. Roberta Tomanka, prezydent podkreślił, że nie ma żadnych wątpliwości, że ogromne doświadczenie profesora przyda się w pracach KNF. „Wierzę w to, że pańska obecność w tym gremium przysłuży się do tego, że będzie ono realizowało w bardzo dobry sposób swoje zadania” – dodał.

Prezydent powiedział, że prof. Tomanek ma za sobą doświadczenie zarówno teoretyka, jak i praktyka. Andrzej Duda wskazał, że nowy członek KNF piastował nie tylko stanowiska menedżerskie na uniwersytecie jako rektor, prorektor ds. organizacyjnych oraz dziekan, a także był członkiem rad nadzorczych.

 

 

AB, PAP

Aktualizacja 24 stycznia 2020 (15:42)