logo

Wypadki na śliskich szlakach

Sobota, 25 stycznia 2020 (15:55)

W sobotę w Tatrach doszło do kilku wypadków. Najpoważniejsze miały miejsce na szlaku prowadzącym z Doliny Roztoki do Doliny Pięciu Stawów Polskich, skąd ratownicy śmigłowcem zabrali dwójkę poszkodowanych turystów.

Przy końcowym odcinku popularnego szlaku do Doliny Pięciu Stawów Polskich turysta poślizgnął się na stromym i mocno oblodzonym stoku. Jak wyjaśnił ratownik dyżurny TOPR, zsuwając się, mężczyzna zahaczył o wystający kamień; doznał urazów głowy i barku. W tym samym miejscu kobieta upadła na śliskim szlaku i doznała urazu ręki. Obydwie poszkodowane osoby zostały przetransportowane śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala.

 

Również w Dolinie Strążyskiej doszło do groźnego poślizgnięcia. Poszkodowany z urazem nogi został przetransportowany do szpitala.

 

W Tatrach panuje słoneczna pogoda, ale szlaki są mocno oblodzone. Wybierając się nawet w niższe partie gór, trzeba być wyposażonym w antypoślizgowe raczki. Do wypraw wysokogórskich niezbędne są raki i czekan oraz umiejętności posługiwania się tym sprzętem.

 

Aktualizacja 25 stycznia 2020 (18:43)