logo

Ostrzał w Syrii

Piątek, 14 lutego 2020 (10:37)

Co najmniej siedmiu syryjskich i irańskich bojowników zginęło w nocy z czwartku na piątek w przypisywanym Izraelowi ostrzale rakietowym w pobliżu stolicy Syrii, Damaszku – podało w piątek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Izrael nie przyznał się do ataku.

„Wśród ofiar jest trzech żołnierzy syryjskiej armii, a także czterech członków elitarnych oddziałów irańskiej Gwardii Rewolucyjnej” – sprecyzowało Obserwatorium. Dodało, że ostrzelany zostały teren lotniska w Damaszku.

W nocy państwowa syryjska agencja prasowa Sana podała, że syryjska obrona przeciwlotnicza przechwyciła nad Damaszkiem kilka rakiet wystrzelonych ze Wzgórz Golan, terytoriów okupowanych przez Izrael.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, organizacja pozarządowa z siedzibą w Wielkiej Brytanii, przypisała ten atak Izraelowi, który jednak nie wziął zań odpowiedzialności.

Obserwatorium dodało, że celem ataku były milicje wspierane przez Iran w pobliżu syryjskiej stolicy i niektóre pociski trafiły w cele, w tym w magazyn broni w pobliżu lotniska.

 

 

AB, PAP

Aktualizacja 14 lutego 2020 (12:11)