logo

Tajlandia: Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem

Sobota, 15 lutego 2020 (09:50)

W Tajlandii wykryto nowy przypadek zakażenia koronawirusem – poinformowało w sobotę ministerstwo zdrowia w tym kraju. Do 34 wzrosła tym samym liczba osób, u których od stycznia stwierdzono obecność koronawirusa COVID-19.

Chora to 35-letnia kobieta będąca członkiem personelu medycznego. Koronawirusem zaraziła się w wyniku kontaktu z pacjentem – sprecyzował na konferencji prasowej dyrektor departamentu kontroli zachorowań w resorcie zdrowia Suwanchai Wattanayingcharoenchia.

Do tej pory czternaścioro osób, u których tajlandzkie służby medyczne zdiagnozowały ciężkie zapalenie płuc wywoływane przez nowego koronawirusa, wyzdrowiało i wróciło do domów.

W Tajlandii nie odnotowano do tej pory przypadku śmiertelnego zakażenia koronawirusem, którego epidemia wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei środkowych Chinach.

Według najnowszych danych bilans ofiar śmiertelnych w Chinach kontynentalnych wzrósł do 1523, całkowita liczba zakażonych wirusem, w tym głównie w Hubei, wynosi 66 492, a wyleczonych 8096. Poza Chinami kontynentalnymi liczba osób zakażonych koronowirusem wynosi ok. 600, spośród których trzy zmarły – w Hongkongu, Japonii i na Filipinach. Najwięcej zakażonych jest w Japonii – 259, Singapurze – 67, i właśnie w Tajlandii. Koronawirusa wykryto w ok. 30 krajach. 

RP, PAP

Aktualizacja 15 lutego 2020 (10:40)