logo

BOŚ i Pomoc Kościołowi w Potrzebie pomogą w walce z koronawirusem

Czwartek, 26 marca 2020 (12:02)

Dzięki współpracy Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) z Bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ), do czterech hospicjów w Polsce trafią środki do dezynfekcji wraz ze specjalistycznymi maseczkami, które pomogą w walce z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2.

Jak poinformował PAP w czwartek dyrektor biura PKWP ks. Mariusz Boguszewski, środki o wartości 150 tys. zł zostały zakupione z funduszy Banku Ochrony Środowiska.

Maski i płyny do dezynfekcji zasilą: Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa w Wierzbicach (gmina Kobierzyce); Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci im. Jana Pawła II prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej Prowincja Polska w Jaszkotlu (gmina Kąty Wrocławskie); Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” we Wrocławiu; Hospicjum w Gdańsku i Zakłady Opieki Leczniczej prowadzone przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Specjalistyczny sprzęt zostanie przekazany w piątek o godz. 10.00 podczas konferencji prasowej przed warszawskim biurem PKWP przy ul. Wiertniczej 142 na ręce dyrektora sekcji polskiej PKWP ks. prof. Waldemara Cisło. Przekaże go prezes BOŚ Bogusław Białowąs. Pierwsza część sprzętu trafi już dzisiaj do wymienionych placówek, natomiast reszta natychmiast po dostarczeniu od producenta.

Ks. prof. Waldemar Cisło powiedział PAP: „Wszyscy powinniśmy się zmobilizować w tej walce i oprócz modlitwy zaangażować się w każdą możliwą pomoc potrzebującym. Ta nadzwyczajna sytuacja wymaga nadzwyczajnych działań. W sytuacji wojen, kryzysów zawsze cierpią najsłabsi, rozumiejąc te potrzeby, prowadzimy akcję leczenia Syryjczyków, udało się już pomóc kilkunastu tysiącom osób w Syrii, a teraz dzięki wrażliwości dobrych ludzi udało się pomóc chorym w Polsce. Dziękuję zarządowi Banku Ochrony Środowiska za tę pomoc i wszystkim naszym ofiarodawcom, i tym którzy potrafią dzielić się w tym trudnym czasie”.

Aktualizacja 26 marca 2020 (12:09)