logo

W ramach akcji „LOT do domu” do Polski wróciło ponad 36 tys. osób

Czwartek, 26 marca 2020 (12:10)

W ciągu 11 dni operacji „LOT do domu”, której celem jest ściąganie Polaków z zagranicy do kraju, wróciło już ponad 36 tys. osób – poinformował w czwartek LOT. W czwartek samoloty LOT-u zabiorą Polaków, którzy są na Malediwach czy Sri Lance.

Narodowy przewoźnik poinformował ponadto, że zgodnie z decyzja rządu o przedłużeniu zawieszenia ruchu międzynarodowego rejsy czarterowe w ramach akcji „LOT do domu” będą kontynuowane do 11 kwietnia.

Kierunki, z których LOT będzie zabierał rodaków do kraju, dostępne są na www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu. Na stronie czytamy, że np. w ciągu trzech najbliższych dni, tzn. w piątek, sobotę i niedzielę, wykonanych ma być 35 lotów. Polacy wracać będą m.in. z: Cancunu (Meksyk), Varadero (Kuba), Londynu, Paryża, Cebu (Filipiny), Hanoi (Wietnam), Barcelony, Singapuru, Chicago.

W czwartek zaś LOT zabierze pasażerów m.in. z Male na Malediwach, Kolombo (Sri Lanka), Genewy, Madrytu, Brukseli i Londynu.

Przewoźnik wyjaśnił, że w ciągu jedenastu dni operacji „LOT do domu” do kraju na pokładach samolotów polskiego przewoźnika powróciło 36 131 osób, a LOT wykonał 266 rejsów, wykorzystując 44 samoloty ze wszystkich typów we flocie.

JG, PAP

Aktualizacja 26 marca 2020 (12:30)