logo

Fundacja Orlen zwiększa do 10 mln zł pomoc dla szpitali

Czwartek, 26 marca 2020 (13:10)

Fundacja Orlen zwiększyła do 10 mln zł pomoc dla szpitali walczących z epidemią koronawirusa. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby placówek, głównie na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony indywidualnej – poinformował w czwartek płocki koncern.

PKN Orlen podkreślił, że zwiększenie finansowego wsparcia dla szpitali przyspieszy diagnozowanie oraz leczenie zakażonych osób, a także zwiększy bezpieczeństwo lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

„Zaangażowanie społeczne, a w szczególności realizacja inicjatyw prozdrowotnych to jeden z priorytetów naszej aktywności dobroczynnej. Fundacja Orlen podejmuje konkretne działania, dzięki którym placówki medyczne w całym kraju od lat mogą realizować inwestycje pozwalające nieść pomoc pacjentom” – oświadczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w czwartkowym komunikacie spółki.

Jak zaznaczył szef płockiego koncernu, „działania Fundacji Orlen wpisują się w apel premiera Mateusza Morawieckiego o solidarność z tymi, którzy są w potrzebie”. „Dziś jest to przede wszystkim służba zdrowia i jej pracownicy, którzy z ogromnym poświęceniem wykonują swoje obowiązki. Wspieramy ich wysiłki i zaangażowanie w ratowanie życia i zdrowia Polaków, przekazując darowizny w łącznej kwocie 10 mln zł na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony indywidualnej, niezbędnych w walce z koronawirusem” – dodał Obajtek.

JG, PAP

Aktualizacja 26 marca 2020 (13:24)