logo

Nauczyciele gotowi zaopiekować się dziećmi medyków

Czwartek, 26 marca 2020 (14:40)

Kilkunastu nauczycieli wolontariuszy z Włocławka gotowych jest zaopiekować się dziećmi pracowników służby zdrowia, aby ci nie musieli korzystać z zasiłków opiekuńczych w związku z zamknięciem placówek oświatowych z powodu epidemii koronawirusa.

– Mamy świadomość, że lekarze, pielęgniarki, pracownicy szeroko rozumianego personelu medycznego są bardzo obłożeni pracą na pierwszej linii frontu walki z epidemią. Często mają kłopot z opieką nad dziećmi. Dlatego wyszliśmy z taką propozycją. Zgłosiło się 12 nauczycieli, którzy w formie wolontariatu mogą zaopiekować się dziećmi osób, które pracują w służbie zdrowia – powiedział w czwartek prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Prezydent miasta zaznaczył, że gdyby pracownicy służby zdrowia chcieli skorzystać z opieki nad dziećmi, mogą się zgłaszać i taka pomoc będzie organizowana.

Rzeczniczka prezydenta Angelika Wyrąbkiewicz uściśliła, że propozycja jest kierowana do pracowników służby zdrowia, zajmujących się dziećmi i korzystających z zasiłków opiekuńczych, a chcących wrócić do pracy. Pismo w tej sprawie zostało skierowane do dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku.

JG, PAP

Aktualizacja 26 marca 2020 (14:48)