logo

Obrady Sejmu. Destrukcyjne działania opozycji

Czwartek, 26 marca 2020 (15:12)

PiS poprze zmiany w regulaminie Sejmu, pozwalające pracować w trybie zdalnym z uwagi na epidemię koronawirusa – zapowiedział poseł PiS Krzysztof Sobolewski. Tymczasem szef klubu KO Borys Budka zapowiedział, że jego klub nie chce pracować nad zmianami w regulaminie, ale już dziś nad rozwiązanymi antykryzysowymi.

Sobolewski podkreślił, że zmiana regulaminu Sejmu ma na celu zmniejszenie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. W jego ocenie, w obecnej sytuacji epidemicznej konieczne jest wprowadzenie zaproponowanych zmian. – Dla PiS zdrowie i życie Polaków jest ważniejsze niż sztywne normy prawa – mówił poseł PiS. Przypomniał słowa Kornela Morawieckiego, że „prawo, które nie służy narodowi to bezprawie”. Poinformował, że PiS poprze zmiany w regulaminie izby niższej.

Budka powiedział z kolei, że posłowie KO przyjechali w czwartek do Sejmu dla obywateli. – Bo wy, nas wybraliście – podkreślił. Pokazał plik projektów ustaw, które mają pomóc pracodawcom i pracownikom, i zapewnić „bezpieczeństwo milionom osób” w okresie epidemii i wynikającego z niej kryzysu.

– My parlamentarzyści, jesteśmy od tego, żeby przyjąć takie regulacje. (...) A co proponuje obecna większość (parlamentarna - PAP)? Chce, byśmy zajmowali się tylko i wyłącznie komfortem pracy parlamentarzystów. My zostaliśmy wybrani na trudne czasy. Przyjechaliśmy tu dlatego, że dziś miliony z was poszły do pracy. (...) Nie uchylamy się od pracy, ale nie chcemy pracować nad regulaminem Sejmu, chcemy pracować nad rozwiązaniami antykryzysowymi – podkreślił Budka.

 

JG, PAP

Aktualizacja 26 marca 2020 (15:17)