logo

Bieszczady: Dobre warunki dla turystów

Sobota, 23 maja 2020 (09:02)

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. W sobotę rano notowano tam od 11 stopni Celsjusza w Ustrzykach Górnych do 14 stopni w Cisnej.

„Jest bezwietrznie i słonecznie. W górach widać w promieniu nawet kilkudziesięciu kilometrów” – powiedział PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Marek Paterek.

Według niego, „w Bieszczadach jest niewielki ruch turystyczny”. „Jednak z każdym dniem widzimy coraz większe zainteresowanie wyprawami w góry” – zauważył ratownik dyżurny.

Wybierający się w góry muszą pamiętać o rosnących w ciągu dnia temperaturach powietrza. Oprócz obowiązkowego nakrycia głowy nie wolno zapominać o odpowiedniej ilości wody mineralnej. Należy też zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, który ma aplikację „Ratunek”.

W związku z pandemią koronawirusa w trakcie wędrówek górskich obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa na parkingach czy na tarasach widokowych. Natomiast w lasach i na terenach otwartych, m.in. na łąkach i połoninach, nie ma takiego obowiązku. Turyści powinni także zachować co najmniej dwumetrowe odstępy.

JG, PAP

Aktualizacja 23 maja 2020 (09:59)