logo

Wojsko uruchomi kolejne punkty testów na koronawirusa

Sobota, 23 maja 2020 (15:09)

Wojska Obrony Terytorialnej uruchomią kolejne mobilne punkty pobierania testów na koronawirusa. Punkty Test&Go dla pracowników sezonowych powstaną w Czerwińsku nad Wisłą i w Grójcu – zapowiedziało MON.

„Żołnierze WOT uruchomią punkty TEST&GO dla pracowników sezonowych w rolnictwie. Punkty do pobierania materiału biologicznego powstaną w Czerwińsku nad Wisłą oraz w Grójcu” – napisał szef MON Mariusz Błaszczak na Twitterze.

W sobotę minister odbył kolejną cykliczną naradę z komendantami szpitali wojskowych. Na Twitterze przypomniał też, że trwa (rozpoczęta w październiku 2019 r.) budowa szpitala w podwarszawskim Legionowie.

„Wzmacniamy wojskową służbę zdrowia. Trwa budowa szpitala w Legionowie, który będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, powstaje także nowa poliklinika w Bydgoszczy oraz nowy blok operacyjny w Krakowie” – napisał szef MON.

Wojsko utrzymuje w stałej gotowości 14 szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej. W kraju działa siedem wojskowych laboratoriów do wykonywania testów na koronawirusa, w tym dwa mobilne.

JG, PAP

Aktualizacja 23 maja 2020 (16:32)