logo

Prognoza pogody na 30 czerwca i 1 lipca

Wtorek, 30 czerwca 2020 (07:03)

Jak informuje IMGW północno-zachodnie, północne i wschodnie rejony Europy są w zasięgu niżu znad Skandynawii i związanych z nim zatok niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu wysokiego ciśnienia. Polska jest w zasięgu klina wyżu znad południowej Europy. Od zachodu napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa. Prognozuje się wzrost ciśnienia.

We wtorek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, zwłaszcza na północy, wschodzie i w centrum kraju, aż do wystąpienia miejscami przelotnych opadów deszczu. Bez opadów na zachodzie i południowym zachodzie. Temperatura maksymalna od 20 st. na północy do 24 st. na południu, chłodniej nad morzem i w obszarach podgórskich – od 18 st. do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i północnym zachodzie okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu. Nad ranem, głównie na południowym wschodzie, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 11 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.

W środę na południu i w centrum kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a na północnym zachodzie kraju po południu także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 21 st., 23 st. na północy i gdzieniegdzie w obszarach podgórskich do 26 st., 28 st. na południu kraju, chłodniej nad samym morzem, około 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy miejscami porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

KM, PAP

Aktualizacja 30 czerwca 2020 (08:50)